Объявления Кривой Рог -
Вы находитесь: Кривой Рог » О разном » Яку піч вибрати: зі сталі чи чавуну
23-03-2018, 21:16, просмотров: 102, Раздел: О разном    

Багато хто вибираючи піч для своєї оселі на сайті задається питанням який матеріал варто вибрати: чавун чи сталь? Які привілеї і недоліки таких печей? - давайте розберемось.

Яку піч вибрати: зі сталі чи чавуну

Печі з чавуну


З давніх часів люди використовували чавун для виробництва печей. Чавун може прослугувати тривалий період часу без деформацій, в нього чудова теплопровідність і теплонакопичувальність.

Як влаштована чавунна піч


Всі елементи, такі як корпус, двері та колосникова решітка виготовляються з чавуну. Іноді для посилення міцності і ефективності опалення виробники виготовляють корпус з подвійними стінками.

Щодо зовнішнього вигляду, то такого типу печі можуть відрізнятися тільки формами і розмірами. Колір найчастіше зустрічається чорний, також вони можуть бути декорованими вибитими візерунками.

Принцип обігріву житла


Принцип обігріву чавунною піччю – випромінюючий. Корпус печі нагрівається і передає тепло до найближчих об’єктів. Тому чим ближче до печі Ви знаходитесь, тим сильніше відчуваєте тепло. Перевагою такого обігріву є те, що він не пересушує повітря в приміщенні. Вона хоч і нагрівається не миттєво, але продовжує віддавати тепло навіть після згасання дров або вугілля. Чавунна піч ідеально підходить для обігріву великих об’ємів житлової площі.

Міцність і довговічність


Чавунні печі вважаються дуже витривалими і міцними. Якщо це піч з якісно вилитого чавуну, то вона може ефективно функціонувати на протязі багатьох десятиліть. Більшість чавунних деталей печі піддаються заміні в разі необхідності.

Яку піч вибрати: зі сталі чи чавуну

Сталеві печі


Їх почали використовувати порівняно недавно. Виготовлення печей зі сталі це важкий технологічний процес, який вимагає якісних сучасних технологій для одержання максимально якісного продукту.

Будова печі


Зазвичай внутрішня частина камери зі сталі обклеюється термостійким матеріалом. Найчастіше це шамот. У такому випадку все температурне навантаження переймають на себе шамотні плити, які накопичують теплову енергію і акумулюють її в приміщення. Камера без шамоту використовується переважно в печах тривалого горіння, які не досягають дуже великої температури.

Принцип роботи


Сталеві агрегати функціонують за принципом конвекційного опалення. Кімната нагрівається за рахунок того, що прогріте повітря біля печі піднімається до стелі, а на його місце приходить холодне повітря. Коли температура нагрівається сильніше, рух повітря посилюється. Таким чином наше приміщення рівномірно прогрівається, але повітря при цьому частенько пересушується.

Декор сталевих печей більш різноманітний, ніж у чавунних. Їх можна покрити будь-яким кольором, декорувати керамікою або каменем.

Строки служби


Традиційно вважалось, що чавунні печі є більш довговічними, але сучасні виробники виготовляють високоякісні моделі, які не поступаються експлуатаційним періодом чавунним приладам.

Можна зробити висновок, що сучасні сталеві печі і традиційні чавунні, хоч і мають відмінності, але однаково ефективні. Тож варто орієнтуватись на особливості свого будинку і власні вподобання.

 (голосов: 1)
Добавил: Elena
Другие новости по теме:
Оставлено комментариев: 0
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
?>
© 2018 Информационный портал Obyavka.org.ua
Кривой Рог новости
Яндекс.Метрика